DAŽNIAUSI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kokį kubilą pasirinkti?

Tai turite nuspręsti patys, reiktų įvertinti kas jį prižiūrės. Taip pat įvertinkite savo laiką ir išlaidas.

Koks kubilas labiausiai tinka jums – medinis ar plastikinis?

Esminis skirtumas tarp plastikinio ir medinio kubilo – jų priežiūra ir naudojimas. Kubilai, pagaminti iš specialaus plastiko –  polipropileno.  Ši medžiaga nereikalauja tiek daug priežiūros, kaip mediniai kubilai. Mūsų plastikiniai kubilai yra gaminami iš 5 mm polipropileno, kuris yra labai tvirtas, atsparus šalčiui, lengvai valomas. Kadangi išorinė apdaila yra iš medžio – kubilai atrodo lygiai taip pat gražiai, kaip ir mediniai, tik yra higieniškesni. Plastikiniuose kubiluose nereikia pastoviai laikyti vandens. Po maudynių vandenį galima tiesiog išleisti. Plastikiniam kubilui valyti tinka įprastos priemonės skirtos vonios ar baseino valymui.

Kaip pasirinkti tinkamą dydį?

Reiktų įvertinti tai, kiek dažniausiai maudysis žmonių. Naudojant mažesnius kubilus, juose greičiau įkaista vanduo. Paprastai, kad vanduo sušiltų iki tinkamos temperatūros, pečių reikia kūrenti 2-4 valandas. Kūrenimo laikas priklauso nuo malkų kaitrumo, oro temperatūros ir vandens kiekio kubile. Kuo didesnis kubilas – tuo ilgiau kūrenti gali tekti. Į didesnį kubilą reikės ir  daugiau vandens įpilti. Žinoma, su didesne žmonių kompanija, maudytis kubile yra smagiau. Standartinių dydžių kubilai yra 1,6 m, 1,8 m, 2 m ir 2,2 m. Asmeniniam naudojimui optimaliausias kubilo dydis – 4-6 asmenims (1,8 m). Pagal specialius užsakymus galime pagaminti bet kokio pageidaujamo dydžio ar formos kubilus.

Kaip tinkamai prižiūrėti plastikinį kubilą?
Rekomenduojama užkurti pečių kai iki pilno kubilo pripildymo vandeniu lieka apie 10cm nuo viršaus. Svarbu nepamiršti, kad negalime per anksti užkurti pečiaus, kad skleidžiamas karštis nepakenktų kubilui. Vandenį iš kubilo geriausia išleisti tada, kai pečius yra pilnai atvėsęs. Jei nelauksite ir skubėsite išleisti vandenį, pečiaus kaitra gali sugadinti ir Jūsų kubilą ir patį pečių. Draudžiama laikyti vandenį kubile kai lauke yra minusinė temperatūra. Plastikinio kubilo nereikia nei brinkinti, nei specialiai prižiūrėti, tiesiog išsimaudžius išleidžiate vandenį ir viskas. Plastikiniam kubilui valyti tinka įprastos priemonės skirtos vonios ar baseino valymui.

Rekomenduojame kubilo medinę apdailą impregnuoti-dažyti bent kartą per metus.
Pečių rekomenduojama valyti kas 3-5 kūrimus, su specialia lopetėlę – per pečiaus viršų.

Kurią krosnelę geriau rinktis – vidinę ar išorinę?
Abiejų krosnelių naudojimo galimybės yra panašios. Pagrindinis skirtumas tas, kad vidinė užims vietą Jūsų kubile ir jos liks šiek tiek mažiau besimaudantiems, o išorinė krosnelė yra statoma šalia kubilo. Išorinę krosnelę lengviau atjungti nuo kubilo, kas ypač aktualu norint apsaugoti ją.

Koks vandens kaitinimo laikas kubile?
Pakuriant kubilą gerai išdžiovintomis smulkiomis malkomis ar briketais, kubilo vanduo prikaista per 2-5 val. Vandens įkaitinimo laikas  priklauso nuo oro temperatūros, kubilo dydžio, prileisto vandens temperatūros. Kūrenant kubilą, patariame kas 30 min. pamaišyti vandenį irklu.

Kaip tinkamai kaitintis kubile?
Kubilo maudymosi tradicijos atkeliavo iš Japonijos. Japoniškos naminės pirties tradicijas galima susieti su šiuolaikiniais kubilais, kuomet maudomasi medinėje statinėje, pripildytoje karšto vandens. Japoniškos pirties procedūra prasideda nusiprausimu duše arba gausiu apsipylimu iš rėčkutės. Tik po to einama maudytis į kubilą. Kaitinamasi tokioje pirtyje sėdomis arba pusiau atsigulus, atidžiai žiūrint, kad širdies plotas liktų virš vandens. Vanduo įkaista iki 38-45°C. Ant galvos reiktų užsidėti šaltu vandeniu sudrėkintą kepuraitę ar rankšluostį. Viena iš svarbiausių sąlygų – kubilas turi būti švarioje, vėsioje ir gerai vėdinamoje patalpoje, o geriausiai – lauke, po atviru dangumi. Po 10 minučių kaitinimosi pulsas gali pakilti iki 120 dūžių per minutę, todėl neįpratusiems gali šiek tiek svaigti galva. Po tokios pirties rekomenduojama pailsėti.

Kiek telpa kubile žmonių?

160 cm diametras: 4 asm.

180 cm diametras: 5 asm.

190 cm diametras: 5 – 6 asm.

200 cm diametras: 6 – 7 asm.

220 cm diametras: 7 – 8 asm.

Kubilų transportavimo kaina Lietuvoje

Transporto kaina Lietuvoje: 0,30€ už 1 kilometrą gamybos vietos iki jūsų pasirinktos vietos.

Kaip rūpintis mediniu kubilu?

Medinis kubilas,  kaip ir kiti dirbiniai iš medienos, reikalauja daugiau priežiūros, negu plastmasinis  (polipropileno) kubilas. Priežiūra skirta tam, kad kubilas išlaikytų natūralumą ir grožį.

Kubilų Išbrinkinimas. Naujai naudojamą medinį kubilą reikia išbrinkinti.      Brinkinimas padės medienos poroms prisigerti drėgmės ir neleis per mažus plyšius lašėti vandeniui.

Kubilų Impregnavimas dalinai apsaugo medieną nuo neigiamo drėgmės poveikio. Tai reikėtų atlikti bent kartą per metus.

Kubilą veikianti drėgmė. Kubilo mediena neturi perdžiūti. Žinoma, jeigu taip ir atsitiko, tai nėra tragedija – tiesiog turėsite kubilą iš naujo išbrinkinti.

Kubilas žiemos laiku. Ankstesnis patarimas galioja šiltuoju metų laiku. Gera žinia ta, kad žiemą pakanka drėgmės iš aplinkos, todėl dažnai pavasariop nereikia daryti nieko papildomai.

Kubilo Uždengimas. Atrodo elementaru, tačiau kubilą, kurio nenaudojate, geriausia yra uždengti. Tai daroma dėl šiukšlių, gyvūnų patekimo į vandenį, o jeigu turite mažų vaikų, nebloga mintis tai atlikti dėl jų saugumo.

Kokie polipropileno (plastiko) privalumai?

Tai chemiškai atsparus, standus konstrukcinis plastikas, pasižymintis geromis dielektrinėmis savybėmis. Lyginant su kitais plastikais yra vienas iš lengviausių plastikų, vandenyje neskęsta.

Savybės:

  • Atsparus rūgštims, šarmams, korozijai;
  • Negeria drėgmės, lengvai virinasi;
  • Nekenksmingas, higieniškas, galima naudoti kontakte su maisto produktais ir geriamu vandeniu;
  • PP su UV apsauga, atsparus atmosferos poveikiams, kas užtikrina ilgaamžiškumą jį naudojant lauko sąlygomis.

Ar suteikiama garantija kubilams?

Taip. Kubilams suteikiama 2 metų garantija.

Per kiek laiko pagaminamas kubilas?

Kubilas pagaminamas per 1-2 savaites.